Když víš něco lépe, řekni to i ostatním

Branný závod 21.9. a 5.10.

Dne 21. 9. 2011 se dva týmy složené z žáků pátých tříd pod vedením paní učitelky Jíchové vydaly na kopec Šibeník v Mostě reprezentovat 4. základní školu v branném závodě. Sešlo se zde 11 družstev z různých mosteckých škol. Náš tým vedl kapitán Kuba, který si oblékl tílko se startovním číslem 3. Závod byl zahájen úkolem: Kdo najde sádrového trpaslíka se psem, obdrží předplatné na rok do restaurace McDonald. Pak už každý dostal razítko pro štěstí a závod mohl začít. Trasa vedla kolem celého kopce Šibeníku. Na cestě byla 4 stanoviště: zdravověda, střelba vzduchovkou, házení do basketbalového koše a hasiči. Celou cestu jsme museli běžet a na trase mezi stanovišti vyplňovat otázky ze zdravovědy, dopravní výchovy, požární ochrany a z důležitých telefonních čísel.

Před vyhlášením výsledků jsme se dozvěděli, že hledání trpaslíka byla pouze legrace, tak jsme se pěkně zasmáli. Smáli jsme se jen do té doby, než začali vyhlašovat 6 týmů, které postoupí do dalšího kola. Stále jsme neslyšeli naše číslo. A pak to přišlo. Naše družstvo vyhlásili na 1. místě.  Byli jsme štěstím bez sebe! A hned jsme vyrazili do školy pochlubit se, že jdeme 5. října na Benedikt bojovat za naši školu do okresního kola.

Za vítězný tým (Jakub Cach, Karolína Dvořáková, Monika Štréblová, Václav Řepa, Natáli Svetková a Roman Pohunek) sepsaly Kája Dvořáková a Julinka Petríková